Negalią turinčių vaikų artimiesiems ir globėjams – paskaitos bibliotekoje

  • Teksto dydis:

Spalio–lapkričio mėn. Kauno apskrities viešoji biblioteka (Radastų g. 2, 404 k.) kviečia į nemokamų paskaitų ciklą, skirtą žmonėms, kurių šeimos narys arba globotinis turi negalią.

Bus kalbama apie konfliktines situacijas, kylančias auginant vaiką su specialiaisiais poreikiais, jų sprendimo, valdymo būdus. Bus aptarta, kokių sunkumų kyla maitinantis ir kaip juos palengvinti. Bus aiškinamasi, kaip pasiruošti pilnametystei, kokių teisinių veiksmų imtis, kai tenka nustatyti jau suaugusio žmogaus gebėjimus gyventi savarankiškai.

Paskaitose laukiami ir tie, kurie nori susipažinti su iššūkiais ir situacijomis, kai kasdienėje aplinkoje yra negalią turintis žmogus, ligonis. O mažiesiems, jei atvyktų kartu su tėvais ar globėjais, paruoštas žaidimų kampelis.

Kviečiama dalytis gerąja patirtimi ir lūkesčiais sprendžiant iškilusias problemas.

Programa

Spalio 23 d. Eugenija Danieliūtė, medicinos psichologė, klinikinės psichologės magistrė, specializacija – neįgalių žmonių reabilitacija.

17.30–19.00 val. Konfliktinės situacijos ir jų sprendimo būdai, šeimos narių elgesys ir jausmai

Bus pristatytas konflikto reiškinys ir jo dinamika, aiškinamasi, kaip dažniausiai reaguojame konfliktinės situacijos metu, kokius sprendimo būdus galime taikyti; bus apžvelgtas, koks yra šeimos narių vaidmuo ir išgyvenimai sprendžiant konfliktus, šeimos nario/ių negalios vaidmuo sprendžiant konfliktines situacijas.

19.10–19.40 val. Psichologinė krizė

Bus aiškinamasi, kaip atpažinti ir elgtis ištikus psichologinei krizei. Ką galiu padaryti pats ir kuo gali padėti specialistai.

Lapkričio 6 d. Jolanta Uložienė, vaikų reabilitacijos ligoninės „Lopšelis“ slaugytoja ir Kauno kolegijos Medicinos fakulteto lektorė.

17.30 val. Vaikų su negalia mityba: kas svarbu?

Valgymo problemų atsiranda, kai vaikas negali ar turi sunkumų suvalgyti normaliai fizinei raidai reikiamą maisto kiekį ir išgerti reikiamą skysčių kiekį. Valgymo problemų turi 25–45 proc. normalios raidos vaikų, 33–80 proc. vaikų su raidos sutrikimais ir 40–70 proc. neišnešiotų naujagimių. Vaiko valgymo problemos visada turi priežastis, kurias būtina išsiaiškinti, jei reikia – pasitelkti specialistų pagalbą.

Svarbu suprasti, kad valgymas turi kelti teigiamus jausmus ir vaikui, ir jo tėvams/globėjams. Valgymo metu vaikas turi jaustis saugiai, patogiai, dėmesį sutelkti į patį valgymo procesą. Taip pat tėvai/globėjai turi suprasti, kad svarbu ne tik sveika vaiko mityba, bet ir pats valgymo procesas, suvokimas, kad valgymas yra nuolat lavinamas įgūdis.

Lapkričio 20 d. Ingrida Krukauskienė, Kauno miesto socialinių paslaugų centro Socialinių paslaugų bendruomenei skyriaus vyriausioji socialinė darbuotoja.

17.30 val. Asmens gebėjimų nustatymas sulaukus pilnametystės

Bus pristatyta, kaip ir kokiais kriterijais vadovaujantis nustatomi neįgalaus asmens gebėjimai, supažindinta su Neįgaliųjų teisių konvencija, Civiliniu kodeksu ir kitais teisės aktais. Bus kalbamasi apie praktinius aspektus, socialinio darbuotojo dalyvavimą vertinant asmens gebėjimus, nuo ko pradėti, kokia veiksmų eiga ir terminai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių