„Du Medu“ skanėstų namuose – pasimatymas su desertu

Klaidžiodama po Kauno senamiesčio gatves jaučiu nuovargį ir būtent tada akys pamato jaukią kavinukę, kurioje norisi pailsėti nuo kasdienių darbų. Šalia Istorinės Prezidentūros kiemelio erdvė atrodo organiška ir gyva. Užeinu į vidų ir viskas atrodo labai skaniai. Natūralios spalvos, šviežios uogos ir kavos aromatas tiesiog tirpdo prie desertų. Pajaučiu įmonės šūkio „Pasimatymas su desertu“ prasmę.

Išskirtinis ženklas

Barista pasakoja lankytojams, kad viskas pagaminta iš ekologiškų produktų. Tai maloniai nustebina ir įtikina pasimėgauti sveikais desertais. Jaukioje vietoje įsitaisę klientai pastebi naują ekologiškumo ženklinimą. Nejučia savęs paklausiu: „Kas tai? Kokia šio ženklo reikšmė?“ Ieškau atsakymo ir kažkas man ištaria: „Pakalbinkite savininką.“ Akimirksniu grįžtu prie savo mėgstamo darbo ir kalbinu „Du Medu“ skanėstų namų įkūrėją Vytautą Račicką.

Per pokalbį suprantu, kad ekologija reikalauja daugiau kantrybės, žinių, laiko ir darbo, visa tai – tik kelios iš daugelio dedamųjų, padėjusių „Du Medu“ skanėstų namams gauti auksinį EKO 90–100 proc. ženklą, įrodantį, kad čia – tik švarūs produktai be jokių cheminių pėdsakų. Tai vienintelė tokia kavinė Lietuvoje.

„Šis kelias truko apie 30 metų: nuo mano tėvų, kurie skatino ekologiškai maitintis ir sveikai gyventi, iki dabar pūpsančių vyšnių ant tortų skanėstų namuose“, – dalijasi Vytautas.

Ekologijos pradžia

Paklausus Vytauto, kaip jis suvokia ekologiją, išgirstu: „Ekologija prasideda nuo moters nėštumo. Motina, galvojanti apie palikuonio gerovę, rūpinasi viskuo, kas aplink ją: tvari aplinka, tinkami pasirinkimai, sveika ir subalansuota mityba. Moters nėštumas – ekologija iš pozityviosios pusės, kitoje apskritimo pusėje – ekologija iš neigiamos pusės, kai žmonės atsigręžia į mitybą jaučiant negalavimų, išgirdus diagnozę ar šmėstelėjus minčiai: „Mano gyvenimo būdas ne itin tinkamas.“

Visais atvejais ekologiškas gyvenimo būdas – pasirinkimas, norint jaustis geriau.

„Du Medu“ skanėstų namai – ekologiška šventė kasdien: sau, mylimiems žmonėms ir aplinkai.

„Žmogui reikia tinkamai užauginto produkto: tiek gyvulinės, tiek augalinės kilmės, nes toks maistas suteikia organizmui visų reikalingų medžiagų, gerą savijautą ir pailgina gero pojūčio laiką“, – sako „Du Medu“ skanėstų namų savininkas V. Račickas.

Šventė kasdien

„Du Medu“ skanėstų namai – ekologiška šventė kasdien: sau, mylimiems žmonėms ir aplinkai. „Uogos ant tortų yra užaugintos mūsų ūkyje, todėl garantuojame viso tiekimo grandinę: nuo užauginimo ir pagaminimo iki patiekimo“, – pašnekovas pabrėžia, kad jo ir bendražygių tikslas – ne parduoti, daug svarbiau suteikti naudą, edukuoti ir, supažindinti visuomenę su ekologiškų produktų įvairiapuse nauda.

Domiuosi, kodėl ekologiško maisto kaina didesnė, ir išgirstu aiškų atsakymą. „Įdedame daugiau kantrybės, žinių, darbo ir mažiau cheminių medžiagų ne tik į patį produktą, bet ir gamtoje. „Du Medu“ gamtą saugo nuo pesticidų ir kitos chemijos. Auksinis EKO 90–100 proc. ženklas leidžia įrodyti kokybę ir vertę, kurią gauna vartotojas. Taigi, ar tikrai ekologiški produktai brangūs? Juk vaistai brangesni“, – užtikrintai atsako V. Račickas.

„Du Medu“ tikslas – padėti suvokti, kad neverta iškeisti patogumo į sveikatą. Tada prisimenu, kad sveikata susijusi su žarnynu, – net 80 proc. imuniteto priklauso nuo mitybos! Vytautas antrina: „Taip, sveikata nieko nekainuoja, kol nesergi. Linkiu žmonėms, kad sveikata nieko nekainuotų, o tai lengva padaryti – užtenka sveikai ir tinkamai maitintis.“

Svarbu: V. Račickas pastebi, kad auksinis EKO 90–100 proc. ženklas leidžia įrodyti kokybę ir vertę, kurią gauna vartotojas. Asmeninio archyvo nuotr.

Spalvos ir skonis

Dvejojantiems, ar ekologiškas maistas ir desertai skanūs, atsakau: skonis natūralus, poskonis malonus ir ilgai išliekantis atmintyje.

„Skonį geriausia matuoti liežuviu, – V. Račickas ragina ateiti ir paragauti. – Juk čia daug skonių: ir saldžių, ir rūgščių, tad rasite tai, kas patiks labiausiai. Mūsų skanėstų sudėtyje mažiau riebalų ir cukraus, o skoniui išgauti naudojami tik natūralūs produktai, uogos, vaisiai.“

Atsisveikindama su pašnekovu jaučiu, kad norisi dalytis ne tik žodžiais, kuriuos girdėjau, bet ir pačiais desertais, todėl įsigyju gardėsių (juos įsimylėjau iš pirmo žvilgsnio): migdolinį keksiuką ir gabalėlį nuostabaus špinatų torto su šilauogėmis.

Laikas praėjo taip greitai! Skubu iš šalia Istorinės Prezidentūros įsikūrusios kavinės namų link, kad galėčiau pavaišinti namiškius „Du Medu“ skanėstų namų sukurtais gardumynais, o mintyse išlieka nuostabi akimirka – pasimatymas su desertu. Vadinasi, nesunku įsimylėti kokybišką desertą, pagamintą iš tikrų vertybių ir filosofijos. Vytautui tariu ačiū, o visus kviečiu patirti neapsakomą jausmą ir apsilankyti „Du Medu“ skanėstų namuose: čia ideali vieta pailsėti nuo triukšmo ir nuolatinio skubėjimo, sustabdyti pasimatymo su desertu akimirką.



NAUJAUSI KOMENTARAI

vijolė

vijolė portretas
buvau,bet desertai netiko ,ne mano skonio.

Kaunietis

Kaunietis portretas
Na straipsnis apie nieka, Užsakytas matosi, Kas turi nesugadintua dar skonių receptoriu ten neina.

tam vos...

tam vos... portretas
tamsta praradęs skonio receptorius nuo cheminių gaminių, o taip pat jau ir smegenų lastelės paveiktos
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

Daugiau straipsnių