Darbo ieškantiems kauniečiams – finansuojamos profesionalų konsultacijos

  • Teksto dydis:

Kaip išdrįsti keisti veiklos sritį? Kaip karjerą pradėti iš naujo? Kaip ir nuo ko pradėti ieškoti darbo, jei trūksta patirties, žinių, drąsos ar motyvacijos? Kauno miesto Aleksoto vietos veiklos grupės iniciatyva, įgyvendinant Aleksoto plėtros 2015–2020 m. strategiją, šios teritorijos gyventojams pasiūlyta išskirtinė galimybė – profesionalų konsultacijos, kurios projekto dalyviams ne tik padėjo rasti darbą, bet ir paskatino pradėti naują veiklą bei sustiprino pasitikėjimą savimi.

Unikalia galimybe konsultuotis su specialistais jau pasinaudojo 31 Aleksoto gyventojas, ieškantis darbo. Ši patirtis, dalyvių teigimu, išskirtinė, nes padėjo įvertinti save ir ieškoti naujų galimybių.

Nedirbantys Aleksoto seniūnijos gyventojai jau nuo praėjusių metų pavasario buvo kviečiami dalyvauti individualių konsultacijų projekte – „Bedarbių ir neaktyvių darbingų, Aleksoto vietos veiklos grupės teritorijos gyventojų, užimtumo didinimas“, kurį tiesiogiai įgyvendina VšĮ „Koučingo klubas“ ir UAB „Verslo mokymo centras“. Aleksoto vietos veiklos grupės įgyvendinamą strategiją finansuoja ES struktūriniai fondai.

Aleksoto gyventojų apklausos parodė, kad žmonėms labiausiai trūksta pagalbos įdarbinant ir tarpininkavimo paslaugų, informacijos apie darbo vietas, motyvacijos imtis veiklos. Iš Kauno miesto seniūnijų Aleksoto teritorija išsiskiria aukščiausiu nedarbo lygiu ir didžiausia ilgalaikių bedarbių dalimi (net 20,6 proc. nuo visų bedarbių). Tokiai situacijai įtaką daro ne tik darbo vietų trūkumas, bet ir pačių gyventojų mažėjanti motyvacija ir viltis rasti darbą, atitinkantį kvalifikaciją.

„Mūsų tikslas – darbo ieškantiems žmonėms konsultacijų metu suteikti visą reikalingą informaciją ir pagalbą: kokie svarbiausi kriterijai lemia sėkmingą darbo paiešką, kokie yra pagrindiniai ir naujausi darbo aprašymo ruošimo metodai, kaip pasiruošti darbo pokalbiui ir pristatyti savo kompetencijas, kaip tinkamai save reprezentuoti? Tai vieni svarbiausių kriterijų, lemiančių įsidarbinimo galimybes. Tokių konsultacinio pobūdžio paslaugų ieškantiems darbo asmenims Aleksoto seniūnijoje nebuvo. Žmonėms sudėtinga išnaudoti įsidarbinimo galimybes dėl įgūdžių ir informacijos apie naujas darbo vietas trūkumo. Todėl, pasitelkdami specialistų pagalbą, norime padėti žengti svarbų žingsnį ir tobulėti, įgauti motyvacijos bei žinių“, – komentavo „Verslo mokymo centro“ vadovė Kristina Ramanauskienė.

Darbo paieškos – iššūkis ir jauniems žmonėms

Reali situacija rodo, kad darbą sunku rasti ne tik vyresniems, bet ir jauniems žmonėms. Remiantis Aleksoto vietos plėtros 2015–2020 m. strategijos duomenimis, bedarbių ir ekonomiškai neaktyvių Aleksoto seniūnijos gyventojų skaičius paskutiniais duomenimis siekė net 3000, kai bendras šios teritorijos gyventojų skaičius yra apie 20000.

Jaunimo nedarbo mažinimas – vienas iš Aleksoto vietos veiklos grupės prioritetų. Neturintiems patirties jauniems žmonėms sunku pasirinkti profesinę kryptį. Projekto rezultatai džiugina jau dabar – dauguma dalyvių žengė pirmuosius žingsnius: apsisprendė dėl būsimos veiklos krypties, pradėjo veiksmų plano įgyvendinimą, dalyvauja pokalbiuose dėl darbo, aiškiai įsivardino tikslus, įgavo pasitikėjimo savimi. „Konsultacijos padėjo man imtis veiklos, susidėlioti veiksmų planą. Padėjo objektyviai įvertinti esamą padėtį, įkvėpė pradėti vykdyti verslo planus“, – sako projekto dalyvis Vilius.

Konsultacijų metu daug dėmesio skiriame praktikoje būtiniems įgūdžiams formuoti, projekto dalyvių konkurencingumui rinkoje didinti.

Didžiausias dėmesys – praktiniams įgūdžiams

Darbo ieškantys ar savo veiklą ketinantys pradėti projekto dalyviai akcentuoja, jog itin naudinga aiški ir koncentruota informacija bei praktiniai patarimai, kaip galima pasiruošti darbo pokalbiui, kaip suformuluoti žinutę, kuria geriausia pristatyti save, kokios darbuotojų atrankos tendencijos vyrauja, kaip savo trūkumus paversti privalumais. Net ir gyvenimo aprašymo, kurį daugelis yra rašęs, detalės tampa neatsiejama sėkmės pirmuosiuose žingsniuose dėl norimo darbo sąlyga. Konsultacijų metu analizuojamos profesinės srities pasirinkimo, verslo steigimo ir finansavimo galimybės bei rizikos, nagrinėjami verslo plano kūrimo žingsniai.

„Konsultacijų metu daug dėmesio skiriame praktikoje būtiniems įgūdžiams formuoti, projekto dalyvių konkurencingumui rinkoje didinti. Kartais reikia pagalbos pažvelgti į situaciją iš šalies, aiškiau ją įsivertinti, padėti susiplanuoti, pasinaudoti turima patirtimi, susirasti reikiamos informacijos. O kartais didžiausia vertė – aiškus suvokimas, ko iš tikrųjų norisi, ką labiausiai vertinu, ko jau dabar norėčiau atsisakyti ar be ko negalėčiau sėkmingai dirbti“, – sako koučingo specialistė Gerda Asipavičienė.

„Visi esame skirtingi, todėl vieno recepto, ar visiems tinkamų taisyklių tikrai nėra. Kartais save nuvertiname galvodami, jog yra už mus gabesnių, geresnių, jaunesnių ar sukaupusių daugiau patirties. Kartais jaučiamės lyg besisukdami rate, lydimi pokyčių baimės, nematydami išeities ar nežinodami, koks sprendimas gali būti geriausias. Individualių konsultacijų metu stengiamės padėti suprasti tai, kas kiekvienam iš dalyvių yra svarbiausia, kokie veiksniai stabdo ar skatina veikti, kokios informacijos, žinių, įgūdžių reikia norint pradėti aktyviai veikti. Tik taip galime atrasti labiausiai tinkantį sprendimą“, – įsitikinusi G. Asipavičienė.

Įgavo ne tik žinių, bet ir pasitikėjimo savimi

„Tokių projektų reikia ne tik bedarbiams, bet ir dirbantiems žmonėms, nes užsisukus savo rutinoje, nežinome tikrųjų savo poreikių ir galimybių. Dalyvaujant projekte įgijau daugiau drąsos ir ryžto. Konsultacijos padėjo išryškinti, susikoncentruoti į teigiamą savęs vertinimą. Žavėjo ne tik specialistų kompetencija, bet ir bendravimo lengvumas, įsiklausymas į kliento poreikį“, – dalijosi savo nuomone Rūta.

„Visų pirma – nustebino. Tikrai naudinga net ir baigusiems magistrą, daug psichologinių niuansų, kurie ne tik pagerino mano esamo gyvenimo aprašymo kokybę, bet ir kasdieninį komunikavimą. Leido suprasti ir išgryninti savo esamus pasiekimus ir teisinga forma pateikti komunikuojant ateityje“, – pasakojo Vilius.

Rima džiaugėsi naujomis žiniomis: „Sužinojau, kaip teisingai parašyti gyvenimo aprašymą, kad jis būtų informatyvus ir nebūtų nereikalingos, niekam neįdomios informacijos“.

„Džiugina Aleksoto bendruomenės aktyvumas ir matomi realūs pokyčiai. Ši iniciatyva Lietuvoje gali tapti puikiu pavyzdžiu, skatinančiu susitelkti naudą suteikiantiems ilgalaikiams projektams, rūpinantis bendruomenės narių gerove, skatinant veiklumą. Mūsų, kaip tiesioginių projekto vykdytojų, tikslai pasiekti – šiandien daugiau nei 70 proc. projekte jau dalyvavusių žmonių pagerino savo padėtį darbo rinkoje – įsidarbino arba pradėjo savarankišką veiklą“, – sako „Verslo mokymo centro“ direktorė K. Ramanauskienė.

Aleksoto vietos veiklos grupei aktyviai įgyvendinant Aleksoto vietos veiklos plėtros strategiją 2015–2020 m., panašaus pobūdžio du nauji projektai bus pradėti įgyvendinti dar šiais metais. Projektai bus skirti Aleksoto teritorijos gyventojams, jauno verslo atstovams, siekiant pagerinti jų padėtį ir konkurencingumą darbo rinkoje, skatinti bendruomeniškumą ir socialinį įsitraukimą.

Nuorodos:

http://www.bigplans.lt

www.koucingoklubas.lt



NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaunas

Kaunas portretas
Kam tas konsultantas reikalingas? Išmokys vogti, kito kelio nėra Lietuvoje.Užsienio firmos jau neateis, nes reikia mokėti daugiau,manau atejo laikas reikalauti dirbantiem, kad mokėtų už savaitę tiek, kiek moka už mėnesį, nes taip mokama visoje Europoje.Kito kelio nėra, nepatinka ,tegul dingsta tie užsienio investuotojai,nes vistiek jokios naudos iš jų. Dirbantis žmogus negali gyventi oriai.Lietuva ne Kinija.

...

... portretas
Ir ta profesionalė Emma konsultuoja?.. :s

Durnynas

Durnynas portretas
Pinigų plovimas, siunčia mokytis anglų kalbą tokį kuris vos 7 klasės baigęs ir jam tik atrakcija ir juokas. Kam reikia tos pagalbos tiems nesiūlo ir nesuteikia. Svarbu reklamą pasidaro, kaip mes rūpinamės...
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių