Karantinas eliminavo cirko festivalį

  • Teksto dydis:

Įspūdingus pasirodymus planavęs šiuolaikinio cirko festivalis buvo priverstas baigtis generaline repeticija.

Antrasis karantinas, įkalinęs lietuvaičius namuose, ypač skaudžiai kirto menininkams. Gruodžio mėnesį turėjęs įvykti išskirtinis reginys, žadėjęs žiūrovus nukelti į netradicinio cirko pasaulį, taip ir liko neišvydęs dienos šviesos.

Šiuolaikinio cirko festivalis „CineMagija 5 stichijos – 5 pojūčiai“ buvo priverstas baigtis vos tik atlikus generalinę repeticiją, mat tuo metu Lietuvoje buvo paskelbtas visuotinis karantinas.

„Labai liūdna, bet iš viso renginio liko tik paskutinės repeticijos įrašas, kuriuo norisi pasidalinti su žiūrovais. Tačiau labiausiai gaila jaunųjų aktorių, šokėjų, akrobatų ir muzikantų, kuriems tai turėjo būti pirmoji jų gyvenimo premjera didžiojoje scenoje“, – sakė idėjos autorė, gerai žinoma didžiųjų TV renginių ir projektų režisierė Rasa Micachienė.

Labai liūdna, bet iš viso renginio liko tik paskutinės repeticijos įrašas, kuriuo norisi pasidalinti su žiūrovais.

Šiais metais festivalyje buvo planuojama sujungti teatrą, šokį, akrobatiką, vaizdo meną, režisūrą ir muziką į per stichijas keliaujančias instaliacijas.

„Šiuolaikinis cirko menas jau seniai peržengė maniežo ribas, jo nebereikia įsprausti rėmus: cirko pasirodymas pavirsta tikru šou spektakliu, kuris persikelia į netradicines erdves, kurios leidžia žiūrovui į pasirodymą pažvelgti kitu rakursu, pamatyti cirko meną kitaip, išgyventi, žavėtis ir tapti jo dalimi“, – sakė R. Micachienė. 

Pasak režisierės, idėja buvo organizuoti šiuolaikinį cirko meno festivalį netradicinėse erdvėse, išnaudojant visas įmanomas tradicines ir netradicines meno formas, kurio metu žiūrovas būtų ne tik stebėtojas, bet būtų įtrauktas ir į projekto veiklas, baigiamojo spektaklio inscenizacijas.

Siekta kurti analogų neturintį projektą, kuriam suburta profesionali cirko menininkų, muzikantų, vaizdo menininkų, profesionalių šokėjų, režisierių ir dailininkų komanda.

„Turėjome planų įgyvendinti 5 pojūčių kūrybinių dirbtuvių programas, kurių metu menininkai, projekto dalyviai ir žiūrovai būtų turėję galimybę įsitraukti į bendrą kūrybinį procesą, atrasti, diskutuoti, kartu ieškoti kompromisų ir sukurti unikalų, analogų neturintį interaktyvų teatralizuotą šiuolaikinio cirko improvizacijų spektaklį netikėtumo principu keliaujant per 5 stichijas ir per 5 pojūčius. Norėjome, kad kiekvienas žiūrovas, nesvarbu, kokio amžiaus jis būtų, čia galėtų kurti savo fantazijų istoriją, pažadintų prisiminimus, dainuotų, tylėtų, judėtų, ilsėtųsi ar stebėtų. Didelis dėmesys buvo nukreiptas į vaikus ir jaunimą, kurie neabejingi cirko menui, tačiau neįsivaizduoja cirko be klounų, dresuotų gyvūnų ir raudonos palapinės“, – sakė renginio režisierė.

Sumanymas, turėjęs virsti įspūdingu reginiu, pakibo ant plauko, festivalio, kurį finansavo Kultūros taryba, premjeros atšauktos. Kada ir ar išvis pavyks žiūrovams pristatyti visą reginį, neaišku, tačiau generalinės repeticijos įrašas kviečia pasinerti į muzikos ir judesio kelionę per stichijas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių