Jubiliejaus proga – virtuali paroda apie režisierių G. Padegimą

  • Teksto dydis:

Savo 70-mečio jubiliejų režisierius Gytis Padegimas (1952-02-17) pasitinka su 117-os spektaklių kraičiu ir atskubančiu 118-uoju – čekų kompozitoriaus Antoníno Dvořáko (Antonino Dvoržako) opera „Undinė“ Klaipėdos muzikiniame teatre.

Pirmasis spektaklis – Astrid Lindgren ir Arne Oit miuziklas „Karlsonas ir vėl pokštauja“ išvydo Kauno dramos teatro sceną 1973 metais, debiutantui dar mokantis GITIS‘e ( dabar Rusijos teatro meno akademija). Taigi kitais metais bus minimas G. Padegimo kūrybinės veiklos 50-metis.

Ši ilgalaikė veikla apima ne tik meninę kūrybą – dramos ir muzikinių spektaklių režisavimą ar vaidmenis kine ir teatre. Ji tokia įvairialypė, kad ją sunku aprėpti net išvardijus tik pagrindines sritis: dalyvavimas Sąjūdžio veikloje, vadovavimas Šiaulių ir Kauno dramos teatrams, pedagoginis darbas ruošiant aktorius ir režisierius Lietuvoje bei užsienyje, Michailo Čechovo kūrybinio metodo dėstymas, įvairios paskaitos, renginių, tarp jų ir nepamirštamo lietuvių dramaturgijos festivalio „Atgaiva“ (1988), organizavimas, visuomeninė veikla, kova už gamtos išsaugojimą, daugybė pokalbių ir pasisakymų spaudoje, radijuje ir televizijoje. Galiausiai – dramaturgo plunksnos išbandymas: šių metų Vilniaus knygų mugėje bus pristatyta Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto išleista jo pjesių trilogija, sudaryta iš režisieriaus parašytų ir režisuotų pjesių „JAH“, „Alksniškės“ ir „Pirmeiviai“.

Du pastarieji spektakliai G. Padegimo jubiliejaus proga bus rodomi Kauno kameriniame ir Nacionaliniame Kauno dramos teatruose. Juos pamatyti, kol dar galima, būtina visiems, besidomintiems Lietuvos valstybės ir profesionalaus teatro kūrimo istorija.

Su režisieriaus veikla išsamiai susipažinti galima Kauno apskrities viešosios bibliotekos elektroniniame žinyne „Kauno menininkai“ .

Virtualios parodos „Ištikimas pašaukimui“ tikslas – ne tik paminėti išskirtinį jubiliejų, bet ir vaizdžiai pateikti jo darbų apžvalgą, patvirtinančią gerbtiną ir jokių aplinkybių nesunaikinamą ištikimybę pašaukimui.

Virtualią parodą pamatyti galima čia .



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių