- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
-
Dokumentinio kino Kaune ciklą „Common People“ atidarys filmas apie Palestiną
-
Dokumentinio kino Kaune ciklą „Common People“ atidarys filmas apie Palestiną
-
Dokumentinio kino Kaune ciklą „Common People“ atidarys filmas apie Palestiną
-
Dokumentinio kino Kaune ciklą „Common People“ atidarys filmas apie Palestiną
-
Dokumentinio kino Kaune ciklą „Common People“ atidarys filmas apie Palestiną
-
Dokumentinio kino Kaune ciklą „Common People“ atidarys filmas apie Palestiną
Kauno menininkų namų ir platformos „Kitas kinas“ inicijuojamas dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“ sugrįžta trečiajam lauko kino sezonui. Šią vasarą – trečiadienių vakarais Kauno kultūros centro terasoje.
Peržiūrų ciklą jau šiandien 20.30 val. atidarys režisieriaus David Osit filmas „Meras“. Tai politinis pasakojimas apie Musą Hadidą, krikščionį Ramalos (faktinės Palestinos sostinės) merą. Iš visų pusių apsupti izraeliečių gyvenviečių ir kareivių, daugelis Ramalos gyventojų niekada neturės galimybės nukeliauti daugiau nei kelis kilometrus nuo savo namų, todėl meras Hadidas yra pasiryžęs paversti miestą gražia ir oria vieta gyventi.
Filmas pilnas išsamių pastebėjimų ir stebėtinai daug humoro; nesibaigiančios okupacijos beprotybės ir absurdo įkarštyje pateikia orumo portretą ir iškelia klausimą: kaip vadovauti miestui, kai neturi šalies?
D. Osit yra „Emmy“ apdovanojimų pelnęs režisierius, montažistas ir kompozitorius. „Norėjau sukurti filmą, nukreipiantį Izraelio ir Palestinos konflikto pasakojimą nuo sunkiai kontroliuojamų diskusijų, ir papasakoti istoriją apie mažo miestelio merą, sprendžiantį mažiems miesteliams būdingas problemas esant karinei miesto okupacijai. Gyvename epochoje, kurioje diskusijos apie palestiniečių teises ir žmogiškumą buvo įtrauktos į kelių šalių įstatymus kaip neapykantos aktas prieš kitą žmonių tautą. „Meras“ labai tyliai ir netiesiogiai ginčija šio teiginio logiką“, – komentuoja režisierius.
Anot jo, tikslas buvo per pirmąsias penkias minutes suardyti žiūrovų supratimą apie tai, kaip „turi“ atrodyti Artimųjų Rytų miestas, ir sukurti naują suvokimo struktūrą, kuri padėtų publikai pajusti ryšį su šia pasaulio dalimi.
Filmą pristatys Gabrielė Tervidytė–Arandi, pilietinio judėjimo „Solidarūs su Palestina“ įkūrėja, ir Giedrė Steikūnaitė, nepriklausoma žurnalistė ir vertėja, knygos „Palestina: Laisvė yra labai graži“ autorė.
Filmas „Meras“ rodomas rugpjūčio 11 d. 20.30 val. Kauno kultūros centro lauko terasoje (Vytauto pr. 79, Kaunas). Arabų k. su anglų ir lietuvių k. subtitrais, pritaikytais kurtiesiems ir neprigirdintiesiems. Trukmė: 89 min.
Filmo „Meras“ stop kadras.
Tolesnė ciklo programa (rugpjūčio 18 d.–rugsėjo 1 d. )
Rugpjūčio 18 d. 20.30 val.
„Mano brangusis prekybcentris“ (My Darling Supermarket, rež. Tali Yankelevich, 2019)
Šiame dokumentiniame filme prekybos centro darbuotojai, vykdydami nuolat pasikartojančias užduotis, randa erdvės savo abejonėms, meilėms, baimėms ir vargiai išsipildysiančioms svajonėms išreikšti. Visai šalia pieno pakelių, mėsos išpjovų, brūkšninių kodų ir apsaugos kamerų egzistuoja humoras, drama, paslaptis, romantika ir kvantinė fizika. Šie darbuotojai, patalpinti uždaroje prekybos centro erdvėje, neleidžia rutinai pasiglemžti jų dvasios.
Dokumentika, Brazilija, Danija, 2019, portugalų k. su anglų ir lietuvių k. subtitrais, pritaikytais kurtiesiems ir neprigirdintiesiems, 80 min.
Filmo „Mano brangusis prekybcentris“ stop kadras.
–
Rugpjūčio 25 d. 20.30 val.
„Prarasti berniukai“ (Lost Boys, rež. Joonas Neuvonen, Sadri Cetinkaya, 2020)
Trys draugai keliauja į Pietryčių Aziją linksmintis, bet sugrįžta tik vienas. Kažkas nutiko, bet apie įvykius žinome tik iš saujelės vaizdo įrašų ir prieštaringų istorijų. Filme rodoma, kaip pagrindinis veikėjas išvyksta ieškoti draugų ir atsakymų į tai, kas jiems nutiko svečiuojantis Kambodžoje. Nuoga tikro gyvenimo istorija, pilna sekso, narkotikų ir mirties. „Tai žiaurus, tiesą papasakoti siekiantis kinas, kurio scenarijų padiktavo tikri gyvenimo įvykiai,“ – teigia filmo režisierius Joonas Neuvonen.
Dokumentika, Suomija, 2020, suomių, anglų ir tajų k. su anglų ir lietuvių k. subtitrais, pritaikytais kurtiesiems ir neprigirdintiesiems, 99 min.
Filmo „Prarasti berniukai“ stop kadras.
–
Rugsėjo 1 d. 20.30 val.
„Ei, mokytojai!“ (Hey! Teachers!, rež. Yulia Vishnevets, 2020)
Du jauni intelektualai, Katia ir Vasia, atvyksta į mažą industrinį Rusijos miestą mokytojauti. Jie jaučia pareigą keisti vyraujančią švietimo sistemą. Tačiau ši mokykla yra uždaras konservatyvus pasaulis, kuriame paklusnumas ir disciplina tebėra didžiausios vertybės. Neilgai trukus jauni mokytojai suvokia, kad jų nauja darbo aplinka yra persmelkta nacionalizmo, seksizmo ir homofobijos. Filme perteikiami vieneri mokslo metai ir jaunų mokytojų pastangos keisti nusistovėjusius ugdymo metodus. Jie bando kalbėtis su vaikais apie feminizmą, žmogaus teises ir Rusijos politiką, bet mokyklos bendruomenė nepasiduoda ir priešinasi. Komedija virsta drama.
Dokumentika, Rusija, 2020, rusų k. su anglų ir lietuvių k. subtitrais, pritaikytais kurtiesiems ir neprigirdintiesiems, 90 min.
Filmo „Ei, mokytojai!“ stop kadras.
–
Po filmų peržiūrų vyks pokalbiai su įvairias filmuose atskleidžiamas temas aptarsiančiais ekspertais. Diskusijų dalyviai bus paskelbti prieš seansus.
Dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common people“ (liet. k. „paprasti žmonės“) siekia pristatyti dokumentinius filmus, pasakojančius apie įvairias bendruomenes ar (sub)kultūras. Ciklą lydinčių pristatymų metu skatinama diskutuoti apie filmų turinį ir socialinę problematiką bei dokumentinio kino reiškinį apskritai.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Netradicinė metodika: kai dažus atstoja gamtos turtas
Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus galerija „Drobė“ kviečia į Jūratės Jukštienės meninio tyrimo „Efemeriškas įspaudas JU“ parodos atidarymą. Šis kūrybinis projektas išsiskiria savo netradi...
-
Sugiharos namai muziejus Kaune pristatys atnaujintą ekspoziciją1
Tarpukario Japonijos diplomato Čiunės Sugiharos namų muziejuje Kaune trečiadienį bus pristatyta atnaujinta ekspozicija. ...
-
Romualdo Augūno skrydis virš kasdienybės1
Dokumentinės fotografijos žanre kuriantis Romualdas Augūnas pristato personalinę savo kūrybos parodą ir albumą „Skrydis virš kasdienybės“. Jame – netikėtos Kauno spalvos ir rakursai. ...
-
Istorija ir interpretacija: kaip atrodė baltų kariai?3
Vytauto Didžiojo karo muziejuje vykstančioje parodoje „Drąsos gijos“ galima išvysti rekonstruotų karinių uniformų, kurios dėvėtos VI–XX a. Tarp eksponatų – ir pagal Taurapilio pilkapio radinius atkurti apdarai, leižiant...
-
Kultūros ir sporto renginiai sausio 14–19 d.
Sausio 14 d. Kačerginės daugiafunkcio centro laisvalaikio salė: 18 val. paskaita-diskusija prie arbatos puodelio „Mažai angliavandenių turinti mityba. Medicinos naujovė? Nauja mada?“. Voškonių laisvalaikio salė: 18 val. šv...
-
Sausio 13-osios renginiai Kauno rajone1
Ežerėlio kultūros centras: 8 val. – pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“, skirta Laisvės gynėjų dienai. Ilgakiemio laisvalaikio salė: 8 val. – pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“. Domeikavos l...
-
Ąžuolyno bibliotekoje – įtraukios Varkalio pelkės4
Žaliuojantį Ąžuolyno bibliotekos parką papildė Eugenijaus Varkulevičiaus-Varkalio „Pelkė“. Kadaise vos netapusi pražūtinga, prieš dvejus metus šlapžemė jį įkvėpė naujam ciklui. ...
-
Felikso Bajoro palaiminta folkloro ir modernios muzikos jungtis
Dainininkė Giedrė Kaukaitė kviečia klausytojus į jaukią Kauno filharmonijos kamerinę salę, kur skambės šio sezono jubiliato kompozitoriaus Felikso Bajoro ankstyvieji vokaliniai opusai, prieš pusšimtį metų atvertę naują, istori...
-
Fantastikos klasika įkvėpė poetę sukurti savą magijos pasaulį1
Kauno rašytoja, Lietuvos rašytojų sąjungos narė, Lina Navickaitė dažniausiai pristatoma kaip poetė, nes santūraus būdo, kukli, tyli menininkė – neabejotinai poetinės sielos žmogus, nors, be poezijos rinkinių, yra išleidus...
-
Antropomorfiniai portretai, arba Gyvūnai scenoje3
Dailininkė Eva Mili (Eva Miliūnienė) gruodžio antroje pusėje surengė personalinę parodą, išsiskiriančia intriguojančiu, žaismingu pavadinimu – „Uodeguotieji puošiasi“. ...