Lietuvos jūrų muziejus, skatindamas akademinį jaunimą tyrinėti Lietuvos santykio su jūra temas, pernai įsteigė profesoriaus Kazio Pakšto premiją ir skelbia mokslinių darbų pateikimo pradžią.
Rūpestis gamta šiemet suvienijo ekošvietimo ir kultūros srityje didelę patirtį sukaupusį Lietuvos jūrų muziejų ir aplinkosaugos akcijų bei festivalių iniciatorių „Mes darom“ ir inspiravo kartu organizuoti festivalį „Darom prie jūros su DEXTERA“ I Melnragėje rugpjūčio 25–27 d.
Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centro veikla jau prasidėjo kovą, atgabenus į jį gydymui pirmuosius išsekusius Baltijos pilkųjų ruonių jauniklius. Dabar čia gydomi jau aštuoni ruoniukai.
Jau vienuolikti metai Jūros šventė prasideda įspūdingu tradicinių ir istorinių laivų paradu „Dangės flotilė“. Per tą laiką jis tapo neatsiejama Jūros šventės savastimi, ta nata, kuri pripildo jūrinės nuotaikos visą Dangę ir miesto centrą.
Lietuvos jūrų muziejuje, minint Jaunimo metus, ketvirtadienį lankytojus pasitiko devynios Klaipėdos mokslo įstaigų studentų ir mokinių komandos. Nemokamų edukacinių veiklų diena lankytojams „Nuo EGO prie EKO“ buvo skirta ekologijos ir tvaraus gyvenimo temai. Studentai ir mokiniai vedė savo sukurtus edukacinius užsiėmimus muziejaus ekspozicijose ir kvietė iš naujo atrasti ekologinį pilietiškumą.
Kasmet birželio 8-ąją minima Pasaulinė vandenynų diena. Šiemet minint Pasaulio vandenynų dieną raginama atkreipti dėmesį į vandenyno užterštumą plastiku. Lietuvos jūrų muziejuje ta proga startavo trijų dienų projektas „Tvarios ateities kūrėjų laboratorija BE ATLIEKŲ. 2022“. Šio projekto tikslas – skatinti visuomenės ekologinį sąmoningumą ir kuo aktyviau dalyvauti kuriant tvarią ateitį.
Pirmasis eksponatas, kuris pasitinka lankytojus Lietuvos jūrų muziejaus teritorijoje – 1961 metais Klaipėdoje, „Baltijos“ laivų statykloje, pastatytas vidutinis žvejybos traleris „Dubingiai“. Ilgus metus tai buvo didžiausias muziejaus eksponatas, su jame veikiančiomis ekspozicijomis. Tačiau lankytojai negalėjo užeiti į laivagalį, kadangi didžioji dalis buitinių patalpų buvo neįrengtos.
Lietuvos jūrų muziejus jau antri metai gyvena šūkiu GYVYBEI – RŪPESTĮ! Jis ne tik įkvepia muziejaus darbuotojus ruoniukų globai, bet ir telkia bendruomenę platesniam rūpesčiui aplinka ir ekologija. Todėl birželio 8–10 dienomis kviečia dalyvauti projekto ,,Tvarios ateities kūrėjų laboratorija BE ATLIEKŲ. 2022“ renginiuose. Šio projekto tikslas – skatinti visuomenės ekologinį sąmoningumą ir kuo aktyviau dalyvauti kuriant tvarią ateitį.
Jau dvidešimtą kartą Lietuvos jūrų muziejus pažymi Tarptautinę Baltijos jūros kiaulės dieną, kviesdamas visuomenę susipažinti su nuostabiais mažaisiais banginiais ir dalyvauti jiems skirtuose renginiuose. Daug kam dar šiandien sunku patikėti, kad šis gyvūnas gyvena šalia mūsų – Baltijos jūroje.