Kai kuriuos atsakymus į meno mistiką ir paslaptis galima rasti mokslo karalystėje. Mokslininkai tiria, kaip mūsų smegenys žaibišku greičiu reaguoja į meno kūrinius ir kodėl jie kartais sukelia dvasinės pilnatvės jausmą.
Net praėjus beveik amžiui nuo mirties, tapytojas Claude`as Monet sulaukia visuotinio žinomumo. Visgi ne visi menininko gerbėjai žino apie jo pomėgį kolekcionuoti meną.
Liepos pabaigoje Santa Fė miesto operoje, Naujosios Meksikos valstijoje, įvyko operos, skirtos Steve`o Jobso gyvenimui, premjera. „Steve`o Jobso (R)evoliucija“ („The (R)evoliution of Steve Jobs“ ) – taip vadinasi opera, kurią „The Guardian“ apžvalgininkai apibūdina kaip dramatiškai, bet unikaliai pasakojančią apie „Apple“ įkūrėją ir išradėją S. Jobsą.
Nors Carnegie medalis rašytojai Rūtai Šepetys skirtas už vaikų literatūrą, LRT RADIJUI ji sako rašanti visiems, o neretai besijaučianti net labiau kaip perrašytoja nei kaip rašytoja.
Ryškėja interaktyvių patirčių poreikis, kurį gali patenkinti virtualioji realybė, tad vis daugiau jos pavyzdžių galima matyti ir kine. Net didžiausi skeptikai negali paneigti naujų tendencijų – virtualioji realybė sulaukia dėmesio kino festivaliuose, o ją pasitelkę kūrėjai savo darbus vadina ne filmais, o patirtimis.
Filmas „Volynė“ nėra nukreiptas prieš ukrainiečius, tai filmas, kuris rodo, kuo gali tapti žmogus, gavęs leidimą žudyti, LRT RADIJUI sako prieštaringai vertinamos kino juostos režisierius Wojciechas Smarzowskis.
Dešimties lietuvių menininkų paroda Londono galerijoje „D Contemporary“ sulaukė ne tik meno elito dėmesio, bet ir buvo įtraukta į geriausių šiuo metu vykstančių parodų šešetuką.
Detroite yra daugiau nei 100 tūkst. apleistų namų ir kitų pastatų. Prieš kelerius metus bankrotą paskelbęs miestas laikomas antru nesaugiausiu gyventi visoje Amerikoje. Tačiau ne visi nuleidžia rankas prieš kai kam, atrodytų, nenugalimą miesto degradaciją. Iš aukojamų lėšų veikianti organizacija „Write A House“ veikia jau daugiau nei trejus metus ir į miestą pritraukia rašytojų.
Britų muziejus paskelbė nacionalinę paiešką, mėgindamas išsiaiškinti, kas vienos šeimos įsigytame senoviniame pianine praėjusiame amžiuje paslėpė aukso. Pianiną įsigijusi šeima instrumente paslėptą auksą rado, kai bandė jį suderinti.
Naujame kvepalų muziejuje Paryžiuje lankytojai gali išbandyti kvepalus, naudotus 2 tūkst. 500 metų iki Kristaus. Šaltiniuose rašoma, kad jie galėdavo užmigdyti žmones ir atnešti jiems malonius sapnus.