Dažno šiuolaikinio žmogaus netinkami kasdieniai įpročiai didina ir ankstina širdies ligų riziką. Medikai akcentuoja – labai svarbu jau nuo ankstyvo amžiaus gyventi taip, kad išvengtume ar bent atitolintume šias ligas.
Vos atvėsta oras, imame čiaudėti, sloguoti, sirguliuoti ir prisimename apie imuniteto stiprinimą. Tik ar ne per vėlai? Gydytojos endobiogenikės Jūratės Šapel įsitikinimu, jeigu norime, kad gyvenimas būtų kokybiškas ir sveikas, labai svarbu nuolat būti sąmoningiems. Viskas gyvenime yra energijos mainai. Kam skiriame energiją ir dėmesį, ten turime ir rezultatą.
Skausmas pilvo srityje – negalavimas, su kuriuo dažnai susiduria tiek vaikai, tiek suaugusieji, o to priežasčių gali būti daugybė. Vaikai, nesugebėdami paaiškinti, kur tiksliai jiems skauda, bet kokį skausmą įvardija kaip skaudantį pilvą, tad juos būtina stebėti. Suaugusieji tiesiog išgeria tabletę, o tikrosios skausmo priežasties net neieško, kol situacija netampa kritiška.
Šaltuoju metų laiku oda patiria nemažai išbandymų. Lauke – drėgmė, vėjas, žema oro temperatūra ar net speigas, patalpose – nuo šildymo išsausėjęs oras. Negana to, žiemą geriame mažiau vandens. Rezultatas – sausa, pleiskanojanti ir niežtinti oda ar net paūmėjusios odos ligos. Ką turėtume daryti norėdami džiaugtis sveika oda?
Linos ir Egidijaus Ruibių ir trijų jų dukterų – Martos (16 m.), Meridos (9 m.) ir Dorotėjos (7 m.) – šeimoje kalėdinė nuotaika tvyro visą gruodžio mėnesį. Ją įkvepia mama Lina, dukterims kurianti Advento kalendorius, kolekcionuojanti kalėdinius megztinius, kuriuos perka tik dėvėtų drabužių parduotuvėse ir kuriais puošiasi visą gruodžio mėnesį.
Norint gerai jaustis, labai svarbu gerai išsimiegoti. Deja, kartais tai nepavyksta dėl miego sutrikimų. Vienas dažniausių – miego apnėja, pasireiškianti 5 proc. normalaus kūno svorio ir 20 proc. nutukusių žmonių.
Vieni jau pasipuošė namus Kalėdoms, o kiti dar tik ieško dekoracijų ir, žinoma, idėjų. „Svarbiausia – susikurti sau artimą stilių, kuris jums keltų teigiamų emocijų, o namuose skleistų šventinę nuotaiką“, – patarė floristė Laura Grieštaragytė.
Maistas ir viskas, kas su juo susiję, yra neatskiriama tinklaraščio „Ant medinės lentelės“ įkūrėjos ir dviejų knygų apie maisto gaminimą autorės Kristinos Pišniukaitės-Šimkienės gyvenimo dalis. Šventinį meniu ji planuoja taip, kad patiekalai būtų ryškūs, skanūs, šventiški ir akompanuotų vienas kitam. Pastaruoju metu kurdama Kalėdų meniu pridėjo dar vieną punktą – taupumą.
Kaunietė ekonomistė ir knygų vaikams autorė Jovita Mazina džiugina mažuosius skaitytojus nuotaikingomis istorijomis apie draugystę, nuotykius ir svarbias gyvenimo pamokas. Kiekviena jos sukurta istorija gimsta iš noro pasiekti vaiko širdį ir įkvėpti svajoti. Dviejų vaikų mama tiki, kad pasakos gali tapti tiltu į vaikų kūrybiškumą.
Dažnai manoma, kad „pelėdos“ – žmonės, aktyviausi vėlai vakare, – yra tingesni ar mažiau organizuoti nei anksti besikeliantys „vyturiai“. Tačiau ši nuomonė nepelnytai nuvertina vakarinio tipo žmones. Tiesiog dabartinė sistema, pritaikyta ankstyvajam rytui, verčia „pelėdas“ prisitaikyti prie kitokio. Kaip chronotipai veikia mūsų kasdienį gyvenimą ir kodėl svarbu gerbti kiekvieno žmogaus biologinį laikrodį?